Kup luksusowy
apartament
na Mazurach
216 km
Warszawa
128 km
Gdańsk
40 km
Olsztyn
Nowa S7 Warszawa
Gdańsk
Styczeń
2023
otwarcie

Ostróda


Leżąca nad Drwęcą Ostróda zwana jest stolicą Mazur Zachodnich. Atut miasta to wyjątkowe położenie W jego granicach jest pięć jezior, w okolicy kilkanaście, a wokół piękne lasy. Można tu łatwo dojechać i dopłynąć.

Przez Ostródę wiedzie też Kanał Elbląski. To nie tylko najdłuższy, ale i najbardziej interesujący pod względem technicznym, unikatowy w skali światowej kanałowy szlak wodny. Na całym szlaku są cztery śluzy (Miłomłyn, Zielona, Ostróda, Mała Ruś) oraz pięć pochylni (Buczyniec, Kąty, Oleśnica, Jelenie, Całuny). Po pochylniach statki poruszają się na specjalnych wózkach przy pomocy systemu lin i kół, napędzanych siłą spadającej wody.

Atrakcją miasta jest molo, wybudowane w połowie lat 90. XX wieku. Jest to największy tego typu obiekt śródlądowy w Polsce, są tam organizowane latem koncerty "na wodzie".
Na tych, którzy lubią spędzać czas na wodzie, czeka kilka wypożyczalni sprzętu pływającego. W pobliżu jest też wyciąg do uprawiania narciarstwa wodnego - jeden z najdłuższych w Polsce, liczący aż 800m długości.

Nad jeziorem Sajmino, położonym po drugiej stronie miasta, położona jest jedna z najpiękniejszych plaż w regionie. Prowadzą do niej wielkie schody wybudowane w stromej skarpie sosnowego lasku.

Atrakcją miasta jest też odbudowany z ruin zamek krzyżacki, w którym mieści się centrum kultury, galeria, biblioteka oraz muzeum. W 1807 roku przez kilka miesięcy mieszkał tu cesarz Francuzów Napoleon Bonaparte.

Ostróda jest położona ok. 1h 15min od Trójmiasta i ok. 1,5h z Warszawy (po uruchomieniu trasy szybkiego ruchu).

Kontakt

JESTEŚ ZAINTERESOWANY ZAKUPEM APARTAMENTU – ZOSTAW SWOJE DANE KONTAKTOWE
    Administratorem danych jest MASURIA RESORT INVESTMENTS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, Aleja Jana Pawła II 12, 00-124 Warszawa KRS 0000659993 NIP 5252695748 REGON 366415542 Podanie danych jest dobrowolne. Więcej informacji o ochronie danych osobowych znajduje się w Polityce Prywatności.